24 sierpnia 2020

W deszczu pod siatką

Panie w słońcu, panowie w deszczu 22.08 w Łazienkach Miejskich rywalizowali w  ostatnim tegorocznym turnieju siatkówki plażowej, organizowanym przez OSiR Pniewy.

Pierwsza część zmagań, w sprzyjającej pogodzie dotyczyła turnieju siatkówki Pań, w którym uczestniczyły 4 pary zawodniczek. Zwyciężyły Julia Citkowska i Martyna Pajor z Wronek. Drugie miejsce Patrycja Grocholewska (Nojewo) i Julia Zajas (Chrzypsko Wielkie), miejsce 3: Zuzanna Nowak (Charcice) i Karolina Hoffgunst (Oborniki), a miejsce 4 Klaudia Surdyk i Karolina Przekop (Pniewy).
W deszczowym turnieju siatkówki męskiej brało udział 14 par z Wielkopolski. Przez 4 godziny utrzymywali entuzjazm i wysoki poziom umiejętności sportowych.
Zwycięzcami turnieju męskiego zostali zawodnicy z Poznania – Bartosz Orszkiewicz oraz Aleksander Poznański.  W finale pokonali zespół w składzie: Mikołaj Wyrwał (Stary Tomyśl) i Sebastian Obara (Śródka).W małym finale o 3 miejsce walczyły zespoły z Poznania. Zwyciężyli Robert Krotoski i Jacek Mańko,  a miejsce 4 zajęli Adam Rajdukowski i Daniel Jaworowicz.
Do ćwierćfinału dotarła para z Pniew / Białokosza – Radosław Jóźwiak i Patryk Antkowiak, którzy po wyrównanym meczu przegrali z późniejszymi zwycięzcami turnieju.