8 września 2020

Jest moc. Sztangiści z Pniew na Mistrzostwach Polski

W dniach 20-23.08.2020r w Zamościu odbyły się  Mistrzostwa Polski LZS  do lat 15    i 17. W tych zawodach udział brała drużyna LKS „Budowlani- Całus” Nowy Tomyśl, a w niej 6 zawodników z podsekcji w Pniewach. W kategorii do 64 kg dziewczyn pierwsza wystartowała Adela Szmyt, która wyrywając 47 kg i podrzucając 55 kg zajęła 4 miejsce z stratą 2 kg do miejsca 3.

Następnie w kategorii 49 kg chłopców   wystartował Mikołaj Stachowiak który, w swoim debiucie zajął 5 miejsce.  W rwaniu wyrwał 41 kg natomiast w podrzucie uzyskał 48 kg. W kategorii 61 kg chłopców startowało dwóch zawodników. Byli nimi Sergiusz Wójcik i Igor Francuzik. Sergiusz uzyskując 159 kg                w dwuboju został brązowym medalista Mistrzostw Polski LZS. Natomiast Igor                         po zaciętym boju uplasował się na 9 miejscu. Wyrwał 56 kg i podrzucił 67 kg. Ostatnich dwóch zawodników z Pniew startowało w kategorii 67 kg. Był to Jakub Zimny                                      i debiutant Kamil Jędrzejczak. Jakub uzyskując 117 kg w dwuboju uplasował                                     się na 7 miejscu.  Kamil zajął miejsce 12. Drużynowo klub LKS Budowlani- Całus               Nowy Tomyśl zajął 1 miejsce!  W klasyfikacji województw wygrała Wielkopolska.
Dalszym celem podopiecznych trenera Mateusza Miczyńskiego są Mistrzostwa Wielkopolski do lat 15 które odbędą się dnia 12.09.2020r w Nowym Tomyślu.

Zapraszamy dzieci w od 9 do 12 lat na zajęcia z Wielobojów Atletycznych i młodzież w wieku od 13 do 15 lat na zajęcia z dwuboju olimpijskiego.

Bezpłatne zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godz 16:00 w sali OSiR Pniewy.