22 września 2020

Pniewscy sztangiści z medalami Mistrzostw Wielkopolski

W dniu 12.09.2020r w Nowym Tomyślu odbyły się  Mistrzostwa Wielkopolski do lat 15 i 17. W tych zawodach brało udział 4 zawodników z Pniewskiej Podsekcji Podnoszenia Ciężarów. Zawodnicy rywalizowali w swoich kategoriach wagowych.

W kat.  55 kg chłopców Mikołaj Stachowiak zdobył srebrny  medal uzyskując w dwuboju 90 kg.  Również srebrny medal zdobył Sergiusz Wójcik uzyskując 163 kg w dwuboju. Startował on w kat. 61 kg. Medal brązowy zdobył Jakub Zimny, który startując w kat 67 kg uzyskał  120 kg i zaliczył wszystkich 6 podejść na zawodach. Ostatnim zawodnikiem z Pniew był Kamil Jędrzejczak, który startował w kat.  do 67 kg. Uzyskał 72 kg co plasowało go w dwuboju na 5 miejscu. Były to bardzo udane zawody zawodników trenera Mateusza Miczyńskiego.

Kolejnym etapem w tym roku są Mistrzostwa Polski do lat 15 które odbędą się 15-18 października w Nowym Tomyślu.

Serdecznie Zapraszamy na kibicowanie  zawodnikom z Pniew w tej imprezie!