2 czerwca 2021

Eliminacje Powiatowe Wielkopolskiego Turnieju Orlika Szkół Podstawowych

W piątek 28 maja br na  obiektach OSiR rozgrywany był Finał Powiatowy XI Wielkopolskiego Turnieju Orlika. Organizatorem eliminacji powiatowych był OSiR Pniewy oraz Szkoła Podstawowa w Pniewach.
W rywalizacji udział brały cztery zespoły: SP 2 Szamotuły, SP Grzebienisko, SP Bytyń oraz gospodarz turnieju  – SP Pniewy. Grano systemem „każdy z każdym”. Łącznie rozegrano 6  emocjonujących spotkań.
Zwycięzcą turnieju została drużyna Szkoły Podstawowej w Pniewach. Zawodnicy pniewskiej podstawówki wygrali wszystkie spotkania. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Grzebienisku. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęli piłkarze SP 2 Szamotuły. Czwarta lokata przypadła uczniom Szkoły Podstawowej z Bytynia.

Zwycięzcy turnieju będą reprezentować powiat szamotulski podczas etapu rejonowego, który rozegrany zostanie 15 czerwca w Opalenicy.

Szkołę Podstawową w Pniewach reprezentowali następujący uczniowie: Piotr Karwala, Karol Łukaszewski, Gabriel Kliszkowiak, Rafał Szukała, Cezary Prętki, Alan Kowalewski, Bartłomiej Pajor, Antoni Sobczyński, Jakub Czepczyński, Remigiusz Korbanek, Oliwier Gorący.