6 lutego 2022

SCA Mistrzem w przedostatniej kolejce PALF

SCA SPACEROWA – EKOLOGI TEAM 4:3 (1:1)
Otwierające 6 kolejkę PALF spotkanie, jak przystało na mecz lidera i wicelidera, było bardzo wyrównane.
Dopiero ostatnia minuta pierwszej połowy przyniosła zdobycze bramkowe. Krzysztof Jackowski (SCA) wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, a kilkanaście sekund później do remisu doprowadził Damian Wojtkowiak (Ekologi Team).

Początek drugiej odsłony to przewaga skuteczności Ekologów, którzy za sprawą bramkarza-Macieja Szukały objęli prowadzenie.
W minutę później Ekologi prowadzi już 3:1, po udanej kontrze Dominika Szukały.
I wydawać by się mogło,że na kolejkę przed zakończeniem ligi nastąpi zmiana lidera, gdy w 29 minucie bramkę kontaktową zdobywa Krzysztof Galas, a 7 minut później z rzutu wolnego wyrównuje Rafał Zwierzchowski.
Na minutę przed zakończeniem spotkania ponownie Krzysztof Galas zdobywa bramkę, wyprowadzając SCA na prowadzenie i zapewniając ekipie ze Spacerowej kolejny tytuł mistrzowski.

Huragan Podrzewie – Sędziny H. Niegolewskie 2:7 (1:3)
W derbach Gminy Duszniki, lepszym okazały się Sędziny, które mimo bardzo krótkiej ławki rezerwowych, kontrolowały przebieg spotkania, zapewniając sobie kolejne 3 punkty.
W pierwszej połowie do bramki Huraganu trafiali:
3min. – Szymon Łuczak 0:1
15min. – Mateusz Górny 0:2
18min. – Sz.Łuczak 0:3
W odpowiedzi w 19min. bramkę dla Podrzewia zdobył Kacper Jagielski (1:3)
Druga połowa przebiegała podobnie. Sędziny zdobyły 4 gole, w tym 3 Bartosza Gacka. Odpowiedzią Huraganu było celne trafienie Szymona Łuczaka w 38 min.

FC- HC – TUROWO 6 :3(4:2)
Od mocnego uderzenia trzecie spotkanie 6 kolejki PALF rozpoczęło Turowo, które po celnym trafieniu Tobiasza Korbanka objęło prowadzenie w spotkaniu z FC-HC.
Sytuację na parkiecie czwarta drużyna ligi opanowała, kiedy to Damian Gaj w 4 min doprowadził do remisu.
Potem przewaga FC-HC była już niekwestionowana. Bramki zdobywali:
7min.i 8min. – Piotr Odrobny (3:1), 10min.- Michał Szofer (4:1)
W 20min. jednym celnym trafieniem dla Turowa odpowiedział Piotr Besztreda (4:2).
W drugiej połowie bilans bramkowy dla FC-HC powiękaszali: w 24min. Łukasz Kłobuz (5:2), ponownie w 36min.Damian Gaj (6:2)
W odpowiedzi w 39min. Tomasz Wickbeker z Turowa ustalił  wynik spotkania na 6:3.

WETERANI M.- PKS ORŁY 1 : 8(0:3)
Nie było niespodzianki w ostatnim meczu 6 kolejki.
PKS Orły pewnie pokonały Weteranów z Mościejewa, awansując na pozycję wicelidera PALF.
Miejsce to dzielą z Ekologami, którzy mają tyle samo punktów (w bezpośrednim spotkaniu pomiędzy drużynami padł remis 1:1). Tak więc kto zostanie wicemistrzem rozstrzygnie ostatnia kolejka.
Do bramki przeciwników celnie trafiali w pierwszej połowie:
8min.i 9min. – Jakub Bialik O:2
16min.- Michał Bialik 0:3
W drugiej:
21min. Maciej Musiał 0:4
25min. Mateusz Mrówka 0:5
26min. bramka samobójcza 0:6
30min. Michał Bialik 0:7
34min. Oskar Głuchy 0:8
Jedyną bramkę dla Weteranów strzelił w 36min. Jakub Matuszak.