Tabela Ligi 2018/2019

Grupa A

Drużyna
Bramki Punkty
1 Lubocześnica 15 - 1 30
2 Buszewo 11 - 5 24
3 Zamorze 5 - 10 14
4 Zajączkowo 0 - 15 10

Grupa B

Drużyna
Bramki Punkty
1 Buszewko 6 - 4 13
2 Koninek 11 - 13 11
3 Nojewo 10 - 11 7
4 Turowo 14 - 13 4

Tabela Ligi 2018/2019

Drużyna
Bramki Punkty
1 Lubocześnica 67 - 7 21
2 Buszewo 51 - 11 18
3 Zamorze 25 - 19 11
4 Zajączkowo 25 - 42 10
5 Koninek 23 - 25 10
6 Buszewko 20 - 42 7
7 Nojewo 21 - 46 4
8 Turowo 16 - 56 0

Najbliższe mecze Ligi

 

 

Sauna PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy do korzystania z sauny suchej (4 osobowej) znajdującej się w Hali Sportowo Widowiskowej.

Czynne codziennie od poniedziałku do piątku od 08.00 do 22.00, soboty   od 13.00 do 19.00 po uprzedniej rezerwacji.


Zasady bezpiecznego korzystania z sauny

Sauna jest zabiegiem fizykoterapeutycznym stosowanym się w lecznictwie, do celów higieniczno-kosmetycznych i przede wszystkim w odnowie biologicznej dla szybkiej restytucji po dużych wysiłkach fizycznych.

Zabieg kąpieli powinien odbywać się w gorącym powietrzu o temperaturze do 110 °C i nieznacznej wilgotności. Podstawowym elementem sauny jest piec elektryczny z umieszczonymi w nim kamieniami, które nagrzewają się do temperatury kilkuset stopni. W czasie zabiegu kamienie polewa się wodą, co powoduje krótkotrwałe zwiększenie zawartości pary wodnej w komorze sauny. Pamiętajmy o tym, że najwyższa temperatura występuje pod sufitem, a wilgotność jest największa nad podłogą.

Zabieg dzieli się na dwie fazy: nagrzewania i ochładzania. Każda faza trwa od 5 do 12 min., łączny czas sauny wynosi od 10 do 25 min.
Zbyt długie przebywanie w saunie prowadzi do odwodnienia organizmu!
Po zabiegu sauny zalecane jest skorzystanie z masażu po uprzednim odczekaniu aż organizm ochłodzi się i odpocznie.

Jak korzystać z sauny?

1. Z sauny powinno się korzystać nie wcześniej niż 1h po posiłku i 3-4 h po wysiłku fizycznym.

2. Po zakończeniu zabiegu nie powinno podejmować się wysiłku fizycznego.

3. Przed wejściem do komory sauny należy dokładnie spłukać całe ciało, a następnie wytrzeć się do sucha!

4. W saunie nie powinna przebywać tylko jedna osoba, ponieważ może nagle zasłabnąć.

5. W trakcie pobytu w saunie należy przemieszczać się z niższej ławki na wyższą (czas należy dostosować indywidualnie), zwiększając w ten sposób oddziaływanie ciepła na organizm (pod ciało należy podłożyć suchy ręcznik).

6. Należy pamiętać o schładzaniu całego ciała. W zależności od tolerancji organizmu cykle można stosować w 2 lub 3 następujących po sobie.

7. Czas jednego cyklu wynosi do 24 min. (w tym 8-12 min. to faza przebywania w nagrzanej saunie, a następnie 8-12 min. to faza ochładzania ciała).

8. Fazę ochładzania można przeprowadzić w formie zimnego prysznicu (o temp. maks. do 18°C), jednak ochładzanie ciała nie powinno być zbyt gwałtowne!

9. Zimny prysznic rozpoczynamy od stóp wzdłuż kończyn dolnych na tułów, następnie do dłoni wzdłuż kończyn górnych na klatkę piersiową, a na końcu polewa się twarz, kark, cały tułów w kierunku zgodnym z krwioobiegiem.

10. Po fazie ochładzania należy wytrzeć ciało do sucha i przystąpić do kolejnej fazy ogrzewania.

11. Po zabiegu należy odpocząć 20-30 min. w pozycji leżącej. Wskazane jest wypicie umiarkowanej ilości wody mineralnej lub soku z owoców lub warzyw (szczególnie polecany jest sok pomidorowy, ze względu na dużą zawartość potasu) przed rozpoczęciem kolejnej fazy ogrzewania.

12. W przypadku złego samopoczucia należy zabieg przerwać!

13. Nie wolno pić napojów alkoholowych zarówno przed kąpielą w saunie, jak i po jej zakończeniu.

Wskazania do korzystania z sauny

Stany pourazowe narządu ruchu, reumatyzm, przewlekle nieżyty dróg oddechowych, odprężenie, pielęgnacja skory i poprawa jej wyglądu, wypoczynek po dużych wysiłkach fizycznych i psychicznych, zwiększenie wydolności organizmu, hartowanie organizmu, podnoszenie ogólnej odporności, wzmocnienie naczyń krwionośnych, pobudzenie aktywności układu krążenia, oczyszczenie organizmu z toksyn, nadmiernego odkładania się wody w organizmie, a tym samym z celulitem, nadciśnienie tętnicze okresu I i I/II wg podziału WHO

Przeciwwskazania do korzystania z sauny

Choroby zakaźne, stany podgorączkowe, niektóre choroby skóry min. Grzybica, skłonność do krwawień, wszystkie choroby w okresie ostrym i podostrym, wszystkie postacie niewydolności krążenia, zmiany degeneracyjne mięśnia sercowego ze współistniejącą dusznicą bolesną, horoby do pół roku po przebytym zawale mięśnia sercowego, wszystkie choroby serca przebiegające ze wzrostem oporu płucnego: serce płucne, wada zastawki dwudzielnej, choroba nadciśnieniowa trzeciego stopnia (powyżej 200/100 mm Hg), kamica nerkowa, padaczka, schizofrenia i inne schorzenia psychiczne, choroby nowotworowe, czynna gruźlica, robaczyce, choroby weneryczne po treningach o charakterze wytrzymałościowym, połączonych z odwodnieniem, i podwyższoną temperaturą ciała, tuż przed zawodami sportowymi, do "zbijania wagi"(Utrata wagi po wizycie w saunie spowodowana jest utratą wody w wyniku dużej utraty potu. Tak, więc sauna nie ma właściwości odchudzających!).

Nierozsądne korzystanie z sauny może doprowadzić do zmniejszenia wydolności i pogorszenia wyników sportowych, a także wpłynąć negatywnie na zdrowie zawodnika.

 

you are here: Home Oferta Sauna