30 września 2019

Za nami IX Bieg Papieski

W minioną niedzielę ulicami naszego miasta przebiegł po raz dziewiąty Bieg Papieski. Jak co orku start główny na dystansie 5 i 10km poprzedzony był zmaganiami przedszkolaków i klas I-III, którzy mieli do pokonania 300 m. Dla wielu z nich był to pierwszy w życiu udział w zawodach i pierwsze medale.

 

 

W minioną niedzielę ulicami naszego miasta przebiegł po raz dziewiąty Bieg Papieski. Jak co orku start główny na dystansie 5 i 10km poprzedzony był zmaganiami przedszkolaków i klas I-III, którzy mieli do pokonania 300 m. Dla wielu z nich był to pierwszy w życiu udział w zawodach i pierwsze medale.
Wśród najmłodszych Pań na podium stanęły:
1m Halina Musialska (Pniewy)
2m Hania Wincenty (Międzychód)
3m Olga Karkowska (Pniewy)

Wśród Panów- Przedszkolaków najszybciej finiszowali:
1m Piotr Surma (Lwówek)
2m Mikołaj Skrzypiński (Leszno)
3m Jakub Żołędziowski (Lwówek)

W kategorii klas I-III, najszybciej do mety dobiegły:
1m Adrianna Strojna (Pniewy)
2m Antonina Kosiorek (Pniewy)
3m Aleksandra Kaczmarek (Pniewy)
,
a wśród Panów:
1m Wojciech Kaczmarek (Pniewy)
2m Oskar Lisek (Nowy Tomyśl)
3m Tomasz Smchidt (Pniewy)

W tegorocznej edycji naszego biegania i chodzenia z kijami, na starcie biegu głównego na 5 i 10km stanęło 202 zawodników i zawodniczek.
W kategoriach OPEN na wszystkich dystansach zwyciężali goście. Wśród Pań – mieszkanek Gminy Pniewy, na dystansie 10km na 3 stopniu podium uplasowała się Urszula Woźniak, a wśród Panów – Łukasz Komorowicz (także 3miejsce).
Tegoroczna edycja IX Biegu Papieskiego była pierwszą, zaliczaną do cyklu Grand Prix Gminy Pniewy w Biegach, w której zawodnicy z każdego dystansu zbierają punkty GP, przyznawane wg właściwego dla dystansu współczynnika. Warunkiem sklasyfikowania zawodnika w cyklu będzie udział w min 3 z 4 biegów.
Następne zmagania biegaczy i kijkarzy z dystansem 5 i 10 km 29 grudnia podczas Sylwestrowego Biegu z Hondą.
Więcej informacji na temat grand prix w zakładce Grand Prix i na profilu facebookowym

Wyniki wszystkich biegów